לזוז כי משהו מניע אותך מבפנים,  לנוע לכל כיוון תוך שליטה ללא מגבלות, ללא מאבק. לנוע בחופשיות, כמו ילד. כמו חתול. כמו מוזיקה. תנועה הרמונית ורציפה בסנכרון עם נשימה, המעוררת את החושים ומחדשת את האנרגיה. 

את שיטת הגיאומטריה הגופנית פיתחה תמר שטיין קסמן.

בעזרת השיטה אנו לומדים לנוע ברכות בחופשיות ובטבעיות יחד עם הזרימה הטבעית של האנרגיה בגוף. התנועה בערוצי הזרימה של האנרגיה מביאה לריפוי של גוף, נפש ותודעה. השיטה מבוססת על שילוב של הג’ירוטוניק יחד עם עקרונות וכלים מעולם הרוח והריפוי האנרגטי, בעיקר הגיאומטריה המקודשת. היא מותאמת גם לאנשים ללא רקע תנועתי או ידע בתחום האנרגטיקה. 

מה זה גיאומטריה גופנית? 

הגוף הפיזי שלנו מחובר לשדה אנרגיה המקיף אותנו. גם אם לא רואים אותה ניתן לחוש אותה ולהניע אותה על ידי תנועה וכוונה.  אותו שדה אלקטרו-מגנטי של גופנו פועם וזורם בכיווני זרימה מיוחדים, מעגליים ורב מימדיים. השדה האלקטרומגנטי הזה קיים בכל אחד מאיתנו ובכל יצור חי וצומח, בכל אטום ובגלקסיה. מחקרים רבים בתחום הפיזיקה, המתמטיקה והגיאומטריה הוכיחו את קיומו. בתורות קדומות כגון מצרים העתיקה ובני המאיה, השתמשו בו כדי לפתח את החברה והתודעה, וגם  תורות עכשוויות כגון הגיאומטריה המקודשת מכירות בו בתור הצורה האולטימטיבית שנקראת טורוס. 

בהבנת הגיאומטריה של הגוף והשימוש בה, אנו מתאמים את השדה האנרגטי שלנו עם זה של הטבע והיקום, ויוצרים הרמוניה בין גוף נפש נשמה ורוח. כשהם מאוזנים, נוכל לשמר גוף בריא, יציבה נכונהסידור נכון של עמוד השדרה והשלד ליצירת תנועה חופשית ללא מאמץ. כיול התנועה של הגוף לצורה של  הטורוס יכול לרפא מחלות וכאבים. 

השיטה Body Geometry מסבירה כיצד להניע  את הגוף בצורה טבעית אורגנית וללא מאמץ תוך שימוש בצורות גיאומטריות אלה בתנועה מדיטטיבית, היוצר חיבור בין הפיזי לרגשי בעזרת המימד האנרגטי.

כשאנו מרגישים לא מחוברים, לא בטוחים, כואבים, החיבור לאנרגיה של הלב, הטבע והיקום מאפשרת איזון וריפוי מיטבי. 

הגוף שלנו הוא שדה אלקטרומגנטי של אנרגיה. השדה האנרגטי מחבר בין חלקים שונים של הגוף, ומנתב את התנועה בערוציו השונים. הוא פועם ונע בתוך צורות גיאומטריות מקודשות, שניתן לחוש, לנתב ולהעצים. כשאנו מפתחים מודעות לצורות שבהן האנרגיה זורמת בגוף שלנו, התנועה והיציבה שלנו הופכות להיות יותר ברורות, מדוייקות ומלאות בהרמוניה. כשאנחנו מחברים את השדה האנרגטי של הלב שלנו אל זה של היקום, אנו פותחים ערוץ לריפוי ולחיבור לתדר של אהבה. בכך אנו מתחברים לדרך הטבעית שבה נולדנו לזוז, בחופשיות ובקלות, כמו ילדים. היציבה משתפרת, קו האמצע מסתדר במקום והריפוי מתרחש כמו קסם. כשהמבנה והתפקוד של הגוף משתפרים, כך גם הבריאות ואיכות החיים. התרגול  פותח את הדלת לעידון התפיסה והמודעות לאנרגיה, וכן למסתורין של היקום. 

״הכוונה היא הכוח המניע את התנועה ״ ג׳וליו הורבאט, מייסד הג׳ירוטוניק

“אני מרותקת מהכוחות האנרגטיים הפועלים על הגוף תוך כדי תנועה.  מתוך למידה ומחקר ארוך ומעמיק גיליתי את הגיאומטריה של הגוף כמפתח רב עוצמה לריפוי איזון ויצירת תנועה משוכללת, עדינה ובעלת עוצמה רבה. כך אני מלמדת את תלמידיי ומורותיי וכך אני מסנכרת את הגוף שלי עם האנרגיה הכוללת של היקום. אני מרגישה ברת מזל שאני יכולה לחלוק את הידע הזה עם אחרים, ומזמינה אתכם ללמוד את סוד הקסם של הגיאומטריה המקודשת של הגוף” שלכם, תמר 

איך זה מרגיש ?

להיות חופשי בגוף. למצוא את הקרקוע לאדמה, את ההתארכות לקצוות, ואת המרכז העמוק לתמיכה בין השניים. השיטה מבוססת על תנועת אנרגיית הקונדליני, שמתחילה באגן ומתפשטת החוצה לכל הכיוונים והמישורים. התרגול יוצר תחושה נעימה של ריחוף טבעי ואהבה, ומאזנת לא רק את היציבה, אלא גם את התודעה. 

על הקשר בין שיטת הג’ירוטוניק לגיאומטריה הגופנית :

“במקום לנסות ליצור ייצוב על ידי קיבוע או החזקת הגוף בתנוחה מסוימת, שיטת הג’ירוטוניק מעודדת את המתאמן למצוא איזון בין תנועה ארוכה החוצה (פשיטה) ודחיפה פנימה לכיוון שרירי הליבה של הגוף (כיווץ). הניגוד הזה איננו סטטי כלל ועיקר ובמקום זאת ישנה תנועת גל רציפה ומתמשכת הדומה לרחש של פעימה בתנועה החוצה, ותנודה פנימה מתוך מרכז הגוף. בדרך הזו מושג הייצוב המתבקש באמצעות איזון בין שני כוחות מנוגדים” (Joyce Campbell).

לסדנאות ומידע נוסף, מוזמנים ליצור קשר

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון (חובה)

נושא

תוכן ההודעה