ג'ירוטוניק לכאבי גב

ג'ירוטוניק תל אביב | כל מה שרצית לדעת על ג'ירוטוניק לכאבי גב

שיטת האימון ג'ירוטוניק מתהווה בשנים האחרונות להיות יותר ויותר מוכרת לטיפול ושיקום בכאבי גב ומפרקים.

תרגול ג'ירוטוניק לכאבי גב, מהווה פתרון טבעי ולאורך זמן פריצות דיסק, בלט דיסק, בעיות יציבה ומגבלות תנועה.

החלק השיקומי של הג'ירוטוניק הומצא על ידי הפיזיותרפיסט והמאמן של רומניה בהתעמלות אמנותית לאולימפיאדה פאול הורבאט (אחיו של ג'וליו הורבאט, ממציא השיטה) .

השיטה משתמשת בתנועה עדינה ורכה של מתיחה, הארכה, כיווץ ושחרור השרירים על מנת לרווח בין חוליות  עמוד השדרה.

ברפואה הסינית מאמינים שכאב מגיע מתוך חסימה של התנועה והאנרגיה למקום מסוים, ובג'ירוטוניק לכאבי גב הנשימה והתנועה המעגלית מאפשרות זרימה לתוך המקום החסום, פתיחה שלו, ושטיפה של הכאב החוצה.

הטיפולים המסורתיים לכאבי גב כגון פיזיותרפיה, אוסתיאופתיה, כירופרקטיקה וכו' הינם פאסיביים , ומתרחשים על ידי גירוי חיצוני לתנועה של הגוף. ההשלמה על ידי ג'ירוטוניק לכאבי גב  היא הכרחית, כי הגוף מוצא את הריפוי מתוך עצמו על ידי תנועה אקטיבית. ידוע כי שינוי  שהגוף מייצר לבד, הוא הכי מדוייק ואורגני מבחינת הסידור הנכון של הגוף ועמוד השדרה. בנוסף, התרגול של ג'ירוטוניק לכאבי גב מלמד אותנו כיצד לחזק את שריר הליבה העמוקים ביותר שלנו ובכך לתמוך בשלד ולהיות בולמי זעזועים טבעיים.

במקרים של פריצות דיסק, הכאב המשתק נובע מכך  שהנוזל שבין הדיסקים של החוליות מתפרץ החוצה, כתוצאה מלחץ של חוליה אחת על גבי השנייה. הריפוי בעזרת ג'ירוטוניק מגיע מהקלת העומס, על ידי תמיכה שרירית ופתיחה של מרווח בין המפרקים ובכך לשחרר את העומס על האזור המועד לפורענות

פריצות הדיסק שכיחות בעיקר בגב התחתון בין חוליות L4 L5 , ג'ירוטוניק לכאבי גב עוזר להאריך את הגב התחתון ולחזק את המרכז העמוק של הגוף החל מרצפת האגן המהווה בסיס תמיכה לסאקרום  S1

תמר שטיין קסמן, הבעלים של סטודיו 8 עברה הכשרה של ג'ירוטוניק לכאבי גב ולשיקום האגן אצל פאול הורבאט עצמו, ומלמדת שיעורים פרטיים על גבי המכשור הייחודי של השיטה. בעזרת הידע השיקומי של השיטה תלמידיה מוצאים הקלה בכאב ומשפרים את איכות חייהם ברמה הפונקציונאלית. מדובר בתהליך ובלימוד שפה תנועתית חדשה אשר מביאה עמה שינוי וריפוי מבורכים.

לתיאום שיעור חייגו 0773380834

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *