המהות של התנועה כפי שבאה לידי ביטוי בנשימה

ג'ירוטוניק תל אביב | המהות של התנועה כפי שבאה לידי ביטוי בנשימה

למה חשוב לשים לב לנשימה נכונה בשיעור ג'יירו?

היום בשיעור ג'ירוקינסיס שאלתן אותי על המשמעות של הנשימה בתרגול. תרגלנו כמה סוגי נשימה מרכזיים לשיטה, והתלמידות הרגישו בעצמן עד כמה שונה היה התרגול יחד עם נשימה שהיא עמוקה ונכונה. נעמה, תלמידה שמתרגלת כבר שנה, אמרה שהנשימה זה הדבר האחרון שהיא הצליחה להפנים. "אני חושבת שזו הפעם שבה הכי הרגשתי את המרכז העמוק של הבטן"… או כמו שהוא נקרא בשפה המקצועית  Seed Center , מלשון "זרע המרכז".מכיוון שהוא המקור לכל התנועה וכל הנשימה בגוף.  וזו היא המהות הכי עמוקה של השיטה.

כולנו מחפשים את הדברים התקועים בגוף שלנו שאנו רוצים לפתוח. אבל המפתח אינה עבודה מאומצת או כזו שיש בה כוח. דווקא מהמקום של שחרור שמתקבל בעזרת נשימה נכונה, ניתן להעצים ולאתגר את שרירי הבטן העמוקה. הסרעפת ורצפת האגן פועלות יחד ומופעלות אוטומטית. כששרירי הנשימה עובדים מתגייסת גם רצפת האגן שהיא הבסיס למציאת המרכז העמוק  Seed Center והאיסוף שלו. ומשם הכל מתחיל…

בג'יירו, כמו בחיים, ששמוצאים מאיפה להחזיק לומדים גם כיצד לשחרר מהמקומות ה"מיותרים" שמזיקים את כל העומס והמתח, כמו כתפיים שכמות וגב הזקוקים לפתיחה.

עקרון זה הוא אחד המרכזיים בשיטה ומבוסס על העקרון בטכנית המחול המודרני. לרקדנים הכי מתקדמים שעובדים  בטניקת גאגא או רליס, יש חוק אחד מאד ברור: גם אם כל הגוף משוחרר, יש מקום אחד שהוא מוחזק, וזהו המרכז.

יתרון נוסף לנשימה העמוקה של הג'ירוקינסיס וג'ירוטוניק היא הסירקולציה של החמצן לתאי הגוף. ככל שיותר חמצן זורם אל הגוף, מואצים כל התהליכים של ריפוי והתחדשות. כן, זה הכי אנטי אייג'ינג שיש… : )

כשמייצרים את הסחיטה של הנשיפה  עד סופה, Squeezing Breath, מתרחש סילוק של חמרי הפסולת ששקעו בתחתית הראות ומקורם מנשימת אוויר לא נקי, עישון וכדומה. המשמעות החשובה היא ניקוי מערכת הנשימה לעומק, ממקום שאליו לא מגיעים בנשימה רגילה.

ולבסוף, אין כמו נשימה כדי להתחבר פנימה, להתמקד, ולייצר תחושת הירגעות ושחרור.

אז בפעם הבאה שאתן זזות אל תשכחו לנשום כמו שצריך ותרגישו בעצמכן את ההבדל.

שלכן, תמר.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *