פיהוק, סוד התחדשות הטבעית

סטודיו 8 ג’ירוטוניק, סטודיו לריפוי ואימון הגוף, הנפש והתודעה 077-3380834

מאז שהיינו קטנים לימדו אותנו שלפהק זה לא מנומס, ושצריך לבקש סליחה אם מפהקים בנוכחות אחרים. 

אולם , מחקרים בתחום מערכת העצבים מגלים כי הפיהוק הוא הפעולה הטבעית הכי בריאה לגוף ולמוח. פיהוק מנקה את המוח, מרגיע את מערכת העצבים, משרה רוגע, אמפתיה וחיבור. הוא מאזן את עצב הוואגוס שהוכח מחקרית כמשפר את התנועה במערכת העצבים כולה בגוף. 

עד היום חוקרי מדיטציה ושיטות אלטרנטיביות לריפוי ורגיעה התעלמו מהכלי המדהים הזה ומהשפעתו המדהימה לעורר את מערכת העצבים, ולחבר את הקשרים במערכת הנורומסקולארית (בים מערכת התנועה למוח) שהיו מנותקים או רדומים.

במשך המון שנים השתמשו בפיהוק ככלי לגיטימי בלימודי פיתוח קול, להורדת המתח בגרון ושיפור חרדת קהל.  

הגילויים החדשים – הפיהוק מגביר את הזרימה של מערכות הנוזלים למערכת העצבים, והמערכת החיסונית. 

מחקרי מוח מגלים כי הפיהוק מעורר את הסוגר שנקרא "נולמן" על שם החוקר שגילה אותו, וגורם לתנועה של המערכת הלימפטית שמטרתה לשמור על הגוף בריא ועל מערכת חיסון תקינה. 

בהירות קוגניטיבית 

בנוסף, פיהוק מגביר את הסירקולציה לחללים שנמצאים במוח ובגולגולת על ידי רטט עדין, ובכך משפר את תפקודי החשיבה הקוגניטיבית. תלמידים שמפהקים משפרים את הריכוז, הפוקוס, הזכרון והיצירתיות!

אז אם תלמיד שלכם מפהק בכיתה זה סימן טוב, לא שהוא משועמם אלא ער.עודדו את תלמידיכם לפהק כדי לשפר את יכולות הלימוד שלהם.

בנוסף, פיהוק גורם לתודעה להתחדד, ותחושת העצמי גוברת. אנחנו יכולים להתבונן פנימה בבהירות ובקלות ולהגביר את המודעות העצמית. 

בגלל שפיהוק זה מדבק, רצוי ללמד אותו בקבוצות.  מבחינה הורמונלית, בפיהוק הגוף מפריש דופאמין אוקסיטוצין וסרוטונין, להם יש השפעה של וויסות המיניות, הידוק מערכות יחסים והיקשרות בין אנשים ומצב רוח טוב.  

אז הכניסו את הפיהוק לפני שאתם מגיעים למקום שבו אתם נדרשים להיות במיטבכם: שיחה או פגישה חשובה, שיעור, תרגול גופני, מדיטציה…

שימו לב כיצד פעולה שלוקחת פחות מדקה משנה את איכות התפקוד ומשפרת אותו.  תנו למנגנון הטבעי של הגוף לעשות את שלו. 

אז איך מפהקים? 

Fake it till you make it! 

ניתן לגרום לפיהוק באופן מלאכותי על ידי שאיפה פנימה בפה פתוח והרמת הלוע והענבל מעלה לכיוון הקודקוד . הביטו מעלה עם העיניים. פערו את הפה ושימו לב שזה קורה לבד. אחרי כ-6 פעמים, הפיהוק יהפוך אמיתי העיניים יתחילו לדמוע ותרגישו ערים וחדים יותר.  העיניים ידמעו, הרוק יצטבר בפה, החללי בראש יפתחו, הנחיריים יתרחבו, ותרגישו את הגוף מתעורר לחיים. הפראנה, אנרגיית החיים זורמת עתה בגוף טוב יותר. 

כשאתם זזים ונמתחים הכניסו את איכות התנועה של הפיהוק אל הגוף, כך אתם נמתחים ונפתחים ללא מאמץ, ומאפשרים לגוף להתעורר ולנוע בקלות וחופשיות

התרגול בשיטת ג'ירוטוניק מבוסס על האיכות התנועתית של הפיהוק, ובנוסף נלמדות נשימות מיוחדות אשר מעצימות את הפיהוק ומעוררות את מערכת העצבים באופן דומה. מוזמנים ללמוד עוד על שיטת ג'ירוטוניק וג'ירוקינסיס בשיעור התנסות בסטודיו 8! ולחוות את הפיהוק כתחושה ענוגה שמלווה אתכם גם זמן רב אחרי השיעור. מוזמנים לחוש את איכות הפיהוק בגוף בתנועה

פהקו מכל הלב, ולעולם אל תתנצלו על פיהוקים!!!

שלכם באהבה, תמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *